Bizimle iletişime geçin

Rusya

Bölge genelinde sınıfının en iyisi kampanyalar ve iletişim endüstrisini değiştiren vizyonerler

HİSSE:

Yayınlanan

on

Kaydınızı, onayladığınız şekillerde içerik sağlamak ve sizi daha iyi anlamak için kullanırız. İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Eventiada IPRA GWA 2021 kazananları açıklandı

Doğu Avrupa, Rusya, BDT ve Orta Asya'daki en büyük iletişim ödülünün kazananları listesi, Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından 1990'dan beri düzenlenen küresel bir yarışma olan IPRA Altın Dünya Ödülü'nün bölgesel ortağı Eventiada IPRA GWA , 11 için yayınlandıth zaman. 2020'de Eventiada IPRA GWA, BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini desteklemek için IPRA Golden World Awards'a katıldı.

Bu yıl ödül, en büyük çok uluslu ve ulusal şirketleri, küresel ve yerel STK'ları, hükümetleri, ağ ve bağımsız ajansları ve 15 ülkeden yaratıcı gençleri bir araya getirdi: Ermenistan, Beyaz Rusya, Bulgaristan, Hırvatistan, Estonya, Macaristan, Kazakistan, Letonya, Litvanya , Polonya, Rusya, Romanya, Sırbistan, Tacikistan ve Türkiye. Kazananlar, 35 ülkeden 17 ulusal dernekten oluşan uluslararası bir jüri tarafından seçildi.

Alexey Safronov, Eventiada IPRA GWA başkanı, Elefante Porter Novelli (Orta İletişim Grubu) başkanı: «Bugün, bölge genelinde sınıfının en iyisi kampanyaları ve sektörü değiştiren vizyonerleri kutluyoruz. Etkili iletişimin anahtarı, işletmeler, hükümetler ve toplum arasında diyalog kurmak için en iyi platformları aramaktır. Sürdürülebilir kalkınma, ESG ve sosyal değerler, bu yılın kazanan kampanyalarının gösterdiği gibi 2021'de bu platformlar oldu. Geleceğe baktığımızda, yeni trendler, bu diyaloğu teşvik edecek yeni platformlar, hepimizin girdiği yeni dünyada hizmet edecek yeni ilişkiler görüyoruz. Eventiada IPRA GWA'da bölgedeki en iyi fikirleri ve en iyi uygulamaları ödüllendirmeye ve kutlamaya hevesliyiz”.

FleishmanHillard Vanguard başkanı Eventiada IPRA GWA başkanı Elena Fadeeva: "Bu yıl, 15 saat dilimini kapsayan ve girişlerde genel olarak %12'nin üzerinde bir artışı kapsayan, toplamda 20 olmak üzere rekor sayıda katılımcı ülkeye sahibiz. Ödül, yalnızca bölgeleri değil, aynı zamanda nesilleri de birleştiriyor ve yerleşik liderler ve profesyonellerin çalışmalarına ek olarak, gençler, öğrenciler ve hatta gençler tarafından inanılmaz derecede yaratıcı ve mükemmel kampanyalara dikkat çekiyor. Trendlerin ve düşüncelerin ülkeler ve farklı yaş grupları arasında nasıl geliştiğini görmek gerçekten heyecan verici. Tüm kazananları ve finalistleri tebrik ediyoruz, yeniliği, yaratıcılığı ve sonuçları yönlendiren vizyonu görmek harika” dedi.

Eventiada IPRA GWA, 2011 yılından beri Orta İletişim Grubu ve Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından organize edilmektedir. APRA (Azerbaycan), APRA (Ermenistan), AKKK (Beyaz Rusya), Bakü Halkla İlişkiler Okulu, BAPRA (Bulgaristan), HUOJ (Hırvatistan), EPRA (Estonya), IPR (Beyaz Rusya), NASO (Kazakistan), MTL tarafından desteklenmektedir. (Finlandiya), MPRSZ (Macaristan), LASAP (Letonya), PRSS (Slovenya), PSPR (Polonya), ARRP (Romanya), DSOJ (Sırbistan), IDA (Türkiye), TUHHID (Türkiye). Rusya'da Eventiada IPRA GWA, Yöneticiler Birliği (AM), Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi, RAEC, AKAR, AKMR, AKOS, RASO, RAPR, PRCA Rusya, ARDA, RBEN, ABKR, RAMU tarafından desteklenmektedir.

Eventiada IPRA GWA 2021 kazananları:

SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA HEDEFLERİ KATKI GRAND PRIX

reklâm
  • 2020'yi atlayın, Geleceğe adım atın - Estonya'da çalışın, Enterprise Estonya/META Advisory (Estonya)

IPRA ÖZEL ÖDÜLÜ

  • Müziği görebiliyor musun? FLCO'nun yeniden markalaşması – Franz Liszt Oda Orkestrası/FleishmanHillard Café (Macaristan)

BÜYÜK ÖDÜL:

  • Federal Eğitim Maratonu “Yeni Bilgi” – Rus “Znanie” Derneği/ Mikhailov ve Ortakları/İş Diyaloğu (Rusya)

KİŞİSEL KATEGORİLER

Halkla İlişkiler Vizyonu

  • Philip Shepard, Genel Sekreter, Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği, IPRA (Birleşik Krallık)

Sektöre Katkı İçin

  • Alexander Dybal, Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür Yardımcısı: Gazprom Neft'te İletişim (Rusya)

Yılın Baş İletişim Sorumlusu

  • Andrey Kirpichnikov, Interros Basın Ofisi Başkanı (Rusya)

BM SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA HEDEFLERİNİ DESTEKLEYEN OLAĞANÜSTÜ KAMPANYALAR KATEGORİ ÖDÜLLERİ

Sağlıklı Yaşamları Destekleyen ve Herkes İçin Her Yaşta Refahı Teşvik Eden En İyi Kampanya

kazanan:

  • Telekom — Kıdemli Akrabalar için #DijitalSağlık! – Uniomedia Communications (Macaristan)

Finalistler:

  • 14 iyi değil – Estonya Cinsel Sağlık Derneği (Eesti Seksuaaltervise Liit)/Optimist (Estonya)
  • BASF Start-up Science – BASF/Basın Ofisi (Sırbistan)

Kapsayıcı ve Adil Kaliteli Eğitimi Destekleyen ve Herkes İçin Hayat Boyu Öğrenme Fırsatlarını Destekleyen En İyi Kampanya

kazanan:

  • Federal Eğitim Maratonu “Yeni Bilgi” – Rus “Znanie” Derneği/ Mikhailov ve Ortakları/İş Diyaloğu (Rusya)

Finalistler:

  • School of Life with Google YouTube'da Rusya – Google Russia/Ketchum (Rusya)
  • Cayspace Promosyon Kampanyası – UNESCO/Action Global Communications Kazakistan (Kazakistan)
  • Online Yurtiçi Turizm Akademisi – "Kazak Turizmi" Ulusal Şirketi" / Red Point Kazakistan (Kazakistan)

Tüm Kadınlar ve Kız Çocukları İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini ve Güçlenmesini Destekleyen En İyi Kampanya

kazanan:

  • Bir meslek var – kadınlar şoför yetiştiriyor! – Moskova Metrosu (Rusya)

Finalist:

  • Uluslararası STEM+E Forumu ve Kız Çocuklar için STEM+E Ödülü – Salym Petroleum/Salym Petroleum Development (Rusya)

Şehirlerin Kapsayıcı, Güvenli, Dayanıklı ve Sürdürülebilir Olmasını Destekleyen En İyi Kampanya

kazanan:

  • #RebornCities – Iulius Company/Rogalski Damaschin Halkla İlişkiler (Romanya)

Finalist:

  • Trash Art 2020 Festivali –Riviera Mall/RIM İletişim Ajansı (Rusya)

Okyanusların, Denizlerin ve Deniz Kaynaklarının Korunmasını ve Sürdürülebilir Kullanımını Destekleyen En İyi Kampanya

kazanan:

  • “Şehirlerimiz Temiz Olduğunda Güzeldir” – Unilever-CIF/Sobraz (Türkiye)

Finalistler:

  • Bilimsel Araştırma Girişimi “Denizgergedanı” – Gazprom Neft/PromoAge (Rusya)
  • Rosneft şirketinin çevresel girişimlerinin yaygınlaştırılması - Rosneft/“Glavniy Sovetnik” İletişim Ajansı (Rusya)

Herkes İçin Kapsayıcı ve Sürdürülebilir Ekonomik Büyüme, İstihdam ve İnsana Yakışır İşi Destekleyen En İyi Kampanya

kazanan:

  • Dijital Nornickel – Nornickel (Rusya)

Finalistler:

  • Endüstriyel bloklar: eski sanayi bölgelerinden “cazibe noktaları” nasıl oluşturulur – Moskova Şehri (Rusya) Ekonomik Politika ve Mülkiyet ve Arazi İlişkileri Kompleksi
  • А1 – А1/ARS Communications'da (Beyaz Rusya) kapsayıcı barista

İklim Değişikliği ve Etkileriyle Mücadelede Acil Eylemi Destekleyen En İyi Kampanya

kazanan:

  • Tehetsz méh többet! Çözüm arı! – Takarékbank/Pressinform (Macaristan)

Finalist:

  • “25 hektar”. “Gezegenin ciğerlerini” rehabilite etme girişimi – “Çevrenizdeki Dünya” Siberian Wellness Charitable Foundation (Rusya)

Dayanıklı Altyapının İnşa Edilmesini, Sürdürülebilir Sanayileşmenin Teşvik Edilmesini ve İnovasyonun Teşvik Edilmesini Destekleyen En İyi Kampanya

kazanan:

  • Aşk, ihtiyacınız olan yağdır - Lukoil (Rusya)

Finalistler:

  • İnsanların hayatlarını kurtaran sarı etiket – PKP Polskie Linie Kolejowe/Promosyon Ortağı (Polonya)
  • 5G Trendsetter: tüketiciler için basit kelimelerle açıklanan karmaşık – Realme (Rusya)

Ormanların Sürdürülebilir Yönetimini Destekleyen En İyi Kampanya, Çölleşme ile Mücadele, Arazi Bozulmasını Durdurma ve Tersine Çevirme, Biyoçeşitlilik Kaybını Durdurma

kazanan:

  • Kendinizle başlayın – “Komsomolskaya Pravda” Yayınevi (Rusya)

Finalistler:

  • Memory Garden – “Zafer Gönüllüleri”/”United Partners” İletişim Bürosu (Rusya)
  • Segezha Group-ağaçlandırma ve biyolojik çeşitlilik destek stratejisi – Segezha Group (Rusya)

Sürdürülebilir Tüketim ve Üretim Modellerini Destekleyen En İyi Kampanya

kazanan:

  • Ortak Yarar İçin Yenilikler – Interros (Rusya)

Finalistler:

  • Heineken — Daha iyi bir gelecek umuduyla – Uniomedia Communications (Macaristan)
  • PrzyGotujmy lepszy świat (İki anlam: Hadi Pişirelim/Daha İyi Bir Dünya Yapalım) – Knorr/Made in PR (Polonya)
  • Hoşçakal, plastik torba! Plastik poşetlerin reddedilmesi için çevreci mücadele ( Poka, Paket ) – Tinkoff (Rusya)
  • Moskova'da su tüketimini azaltma kampanyası – Moskova Bilgi Teknolojileri Dairesi (Rusya)

Sürdürülebilir Kalkınma için Küresel Ortaklığın Yeniden Canlandırılmasını Destekleyen En İyi Kampanya

kazanan:

  • Pandemilerde iHerb Dağılımı – iHerb (Rusya)

Finalist:

  • Ortak Yarar İçin Yenilikler – Interros (Rusya)

ESG KATEGORİLERİ

En İyi Ekoloji Kampanyası ve ESG (Çevre)

kazanan:

  • Tide Çamaşırhane – P&G (Rusya)

Finalistler:

  • Ulusal ECO yarışı – PI Mevduat Sistem Yöneticisi (USAD)/UAB Fabula ir partneriai (Litvanya)
  • A1 yeşile dönüyor: ecostream – A1/ ARS Communications (Belarus)

Toplum Katılımı ve ESG (Sosyal)

Kazananlar:

  • Money Bistro – Raiffeisen Bank/Rogalski Damaschin Halkla İlişkiler ajansı (Romanya)
  • #PutThatMaskOn Flashmob – Moskova Şehri Girişimcilik ve Yenilikçi Geliştirme Departmanı /Adworm Communications Agency (Rusya)

Finalistler:

  • Başkentin sağlık günleri – Moskova Sağlık Bakanlığı (Rusya)
  • Sosyal kampanya “Yola Dikkat” – Rusya İçişleri Bakanlığı Trafik Güvenliği Ana Müdürlüğü / Rusya Yol Güvenliği (Rusya)

En İyi Değişim Yönetimi Kampanyası ve ESG (Yönetim)

kazanan:

  • Ulaştırma Bakanlığı'nın telgraf kanalı - Moskova Ulaştırma ve Karayolu Altyapı Geliştirme Departmanı (Rusya)

Finalistler:

  • Çevre eğitimi: dijital yol – Rusya'da Coca-Cola (Rusya)
  • Day Hospital 2.0 – Moskova Sağlık Bakanlığı Sağlık ve Tıbbi Yönetim Araştırma Enstitüsü (Rusya)

BÖLGESEL KATEGORİLER

Orta Avrupa'nın En İyi Kampanyası

kazanan:

  • Hayat kurtaran ilk alkol – Medisept/Promosyon Ortağı (Polonya)

Finalist:

  • Old Dogs, New Tricks — öncü bir dijital PR girişimi – Jófogás/Lounge Group (Macaristan)

Doğu Avrupa'nın En İyi Kampanyası

kazanan:

  • А100 – А1/ ARS Communications/Eventum Globo (Beyaz Rusya) ile 1 saat

Finalistler:

  • Tehetsz méh többet! Çözüm arı! – Takarékbank/Pressinform (Macaristan)
  • Hayırsever Girişimi “Kind Library” – OZ.by (Beyaz Rusya)
  • “9th of March” online dergisi – “The 9th of March” çevrimiçi dergisi (Rusya)

Kuzey Avrupa'nın En İyi Kampanyası

kazanan:

  • Tüm Rakamlar Güzel – PI Para Yatırma Sistemi Yöneticisi (USAD)/UAB Fabula ir partneriai (Litvanya)

Finalistler:

  • 14 iyi değil – Estonya Cinsel Sağlık Derneği (Eesti Seksuaaltervise Liit)/Optimist (Estonya)
  • Ulusal ECO yarışı – PI Mevduat Sistem Yöneticisi (USAD)/UAB Fabula ir partneriai (Litvanya)

Güney Avrupa'nın En İyi Kampanyası

kazanan:

  • BASF Start-up Science – BASF/Basın Ofisi (Sırbistan)

Finalist:

  • Nadir-X – Gen İlaç/Dilan Baransel İletişim Danışmanlığı (Türkiye)

Orta Asya'da En İyi Kampanya

kazanan:

  • «Megafon Zirvesi» – TT Mobile (Tacikistan)

Finalist:

  • Cayspace tanıtım kampanyası – UNESCO/Action Global Communications Kazakistan (Kazakistan)

Batı Asya'daki En İyi Kampanya

kazanan:

  • Lukoil gezegeni geziyor – Lukoil (Rusya)

Finalist:

  • OY! – Ermeni Halkla İlişkiler Derneği (Ermenistan)

UYGULAMA ALANLARI

En İyi İtibar Yönetimi

kazanan:

  • Bir Patlama ile Toplu FMCG Markası Lansmanı! – Dzintars/Golin Riga (Letonya)

Finalistler:

  • Orgachim 120 yıl — Renkleri Kutluyoruz! – Orgachim JSC/Hub Ahead (Bulgaristan)
  • Tinkoff – Aktif Müşteri Sayısına Göre Ülkedeki Üçüncü Banka – Tinkoff (Rusya)
  • Eller yukarı veya Kursk nükleer santraline olan güveni nasıl artırdık – Rosenergoatom (Rusya)
  • Ulaştırma Bakanlığı'nın telgraf kanalı - Moskova Ulaştırma ve Karayolu Altyapı Geliştirme Departmanı (Rusya)

En İyi Kurumsal İmaj

Kazananlar:

  • Müziği görebiliyor musun? FLCO'nun yeniden markalaşması – Franz Liszt Oda Orkestrası/FleishmanHillard Café (Macaristan)
  • “Üniforma giy / forma gir!” – Letonya Ulusal Silahlı Kuvvetleri/Golin Riga (Letonya)

Finalistler:

  • Metalloinvest “Modern Metalurjinin Evrimi” konulu birleşik 2020 raporunun ESG konferans formatında sunumu – Metalloinvest (Rusya)
  • İş fikri değil domates turşusu! – Letonya Yatırım ve Kalkınma Ajansı/Golin Riga (Letonya)
  • “YouSearched” – VSK Insurance'ın yaşam sorunlarını deneyimsiz veya uzman olmadan çözmeye yönelik çevrimiçi dergisi – VSK Insurance (Rusya)

En İyi Sorun Yönetimi

kazanan:

  • #DONTBELIEVE – Avon (Rusya)

Finalist:

  • MoneyMasters — Gönüllü Fonların geleceği – Gönüllü Fonlar Birliği Macaristan/FleishmanHillard Café (Macaristan)

En İyi Kriz Yönetimi

kazanan:

  • "Çarpışma oyunu". Kriz durumlarını uygulamak için etkileşimli simülatör – Rosenergoatom (Rusya)

Finalist:

  • Hayat kurtaran ilk alkol – Medisept/Promosyon Ortağı (Polonya)

En İyi Yönetici İletişimi

kazanan:

  • "Birlikte Yeni Yıla Hazırlık" yemek programı sezonu – Perekrestok (X5 Grubu) (Rusya)

Finalist:

  • Cisco İş Ortağı Günü Konferansı – Cisco/Stem Agency (Rusya)

En İyi Toplum İlişkileri

kazanan:

  • Aşıyı destekleyen kampanyalar: “Hastalanma, aşı ol!” – Konut Kredisi ve Finans Bankası (Rusya)

Finalistler:

  • Işığa Kulas (Cule in lumina) – Romanya'da CEZ Grubu/Rogalski Damaschin Halkla İlişkiler (Romanya)
  • Vatandaşların bölüm başkanları tarafından video alımı – Moskova'daki Mülk Kullanım Denetimi Devlet Denetleme Ofisi (Rusya)

En İyi Sosyal Kampanya

Kazananlar:

  • Whiskas ve Pedigree yarışması Köpek mi, kedi mi? – Mars/Repute (Letonya)
  • Experts Hub Kazakistan – Experts Hub Kazakistan/Red Point Kazakistan (Kazakistan)

Finalistler:

  • Real Kids «ADAPTED» Engelli çocuklar için uyarlamalı eğitimler – Engelli Çocukların Uyum ve Fiziksel Gelişim Merkezi (Rusya)
  • Engelli çocukları ve ailelerini destekleyen “Sadece çocuklar” bilgilendirme kampanyası – Beyaz Rusya'da Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu/GBS Communications Company (Beyaz Rusya)
  • “Mutlu Yeni Arkadaş!” – СТС Aşk (Rusya)
  • Mos.ru yardım hizmeti – Moskova Bilgi Teknolojileri Departmanı (Rusya)

En İyi Kamu Kampanyası

kazanan:

  • Sağlık Pavyonları – Moskova Sosyal Gelişim Kompleksi (Rusya)

Finalistler:

  • İnsanların hayatlarını kurtaran sarı etiket – PKP Polskie Linie Kolejowe/Promosyon Ortağı (Polonya)
  • Yardım Girişimi «Cesaret Kutuları» – OZ.by (Beyaz Rusya) (Beyaz Rusya)
  • Sevgili Litvanya Çevremizde Yolculuk – Litvanya'daki Avrupa Parlamentosu İrtibat Bürosu/UAB Fabula ir partneriai (Litvanya)
  • Uluslararası STEM+E Forumu ve Kız Çocuklar için STEM+E Ödülü – Salym Petroleum/Salym Petroleum Development (Rusya)

En İyi Astsubay Kampanyası ve Sosyal Fayda

kazanan:

  • Nadir-X – Gen İlaç/Dilan Baransel İletişim Danışmanlığı (Türkiye)

Finalistler:

  • “9th of March” online dergisi – “The 9th of March” çevrimiçi dergisi (Rusya)
  • “Samostroy.net” sohbet botu – Moskova'daki Mülk Kullanım Denetimi Devlet Denetleme Ofisi (Rusya)

En İyi Gönüllü Kampanyası

kazanan:

  • “Kanser cesurdan korkar: Sağlıklı olduğundan emin ol! (“Sağlık” Ulusal Projesi ile ortaklaşa) – LG Electronics/AGT Communications (Rusya)

Finalist:

  • "Servier" ilaç şirketi "Your şansı"nın patronaj projesi (uluslararası «Mécénat Servier» vakfının desteğiyle "İyiliğin Aritmetiği" hayır vakfı ile ortaklaşa – Servier (Rusya)

En İyi Çalışan İletişimi

kazanan:

  • Takhzyro ilacı için dahili ürün lansmanı kampanyası – Takeda Pharmaceuticals Hırvatistan/Pragma komunikacije (Hırvatistan)

Finalistler:

  • Yetkinliklerin uzay maratonu – Sberbank/PR-Consulta (Rusya)
  • Büyükelçilerin yardımıyla VTB Bank'ta bölgelerle nasıl bir iletişim sistemi kurduk – VTB Bank/Comunica (Rusya)
  • Orgachim 120 yıl – Renkleri Kutluyoruz! - Orgachim JSC/Hub Ahead (Bulgaristan)

Çalkantılı Zamanlarda En İyi İK Kampanyası

kazanan:

  • 2020'yi Atlayın, Geleceğe Adım Atın – Estonya'da Çalışın, Kurumsal Estonya/META Danışmanlığı (Estonya)

Finalistler:

  • İyileştiren Sesler – Kalcex/Golin Riga (Letonya)
  • Aşıyı destekleyen kampanyalar: “Hastalanma, aşı ol!” – Konut Kredisi ve Finans Bankası (Rusya)

En İyi Entegre Kampanya

kazanan:

  • TikTok'ta Samsung Kampanyası #RakhimFilmOnGalaxy – Samsung Rusya (Rusya)

Finalistler:

  • Skolkovo Yönetim Okulu'na 15 yıl. Bugünün ve geleceğin trendleri hakkında bir gün – Moskova Yönetim Okulu SKOLKOVO (Rusya)
  • Dünya Programlama Şampiyonası Finali için iletişim desteği ICPC – "Dijital Dönüşüm" uluslararası girişimlerinin geliştirilmesi için özerk kar amacı gütmeyen kuruluş/Interium Dijital Ajansı (Rusya)

Erkeklere En İyi Pazarlama

kazanan:

  • WoT Old Spice Turnuvası – P&G (Rusya)

Finalist:

  • World of Tanks Blitz'de Belarus Şampiyonası - A1/ARS Communications/Eventum Globo (Beyaz Rusya)

Kadınlara En İyi Pazarlama

kazanan:

  • Barbie kadın kozmonotu onurlandırıyor – Mattel (Rusya)

Finalistler:

  • Dove #ShowUs 2020 – Unilever/Initiative (Rusya)
  • Prima ile anne olmak – P&G (Rusya)

Gençlere En İyi Pazarlama

kazanan:

  • Head&Shoulders “Zorbalıkla mücadele kampanyası: üstesinden gelebiliriz” – P&G (Rusya)

Finalistler:

  • Rexona fantastik genç IGTV dizisi – Unilever/Initiative (Rusya)
  • Levi's® Müzik Projesi – Levi's/RSVP Ajansı (Rusya)

En İyi Kültürel Kampanya

kazanan:

  • Sanata aşık – Gazprom Pererabotka (Rusya)

Finalistler:

  • DiDi Cityguide ile turistik olmayan şehirleri keşfetmek – DiDi/Grayling (Rusya)
  • Avrupa Film Festivali Çevrimiçi – Avrupa Birliği Rusya Delegasyonu/4D İletişim Ajansı (Rusya)

En İyi Finansal Olmayan/Sürdürülebilirlik Raporu

kazanan:

  • Metalloinvest “Modern Metalurjinin Evrimi” konulu birleşik 2020 raporunun ESG konferans formatında sunumu – Metalloinvest (Rusya)

En İyi Kurumsal Medya

kazanan:

  • Mikhailov and Partners ESG-digest – Mikhailov and Partners (Rusya)

Finalist:

  • Kendileri için HSE. HSE Üniversitesi'nin dahili iletişimi için bir medya ağının geliştirilmesi – HSE Üniversitesi (Rusya)

En İyi Kurumsal Film/Video

kazanan:

  • “Eternity Ufuklarını Patlatmak” – 90 üzerine belgeselth Magnitogorsk Iron and Steel Works üretiminin yıl dönümü – Magnitogorsk Iron and Steel Works (Rusya)

Finalistler:

  • Hayat Holding Kurumsal Filmi: Dünya Bizim İçin Anlamı – Hayat Holding (Türkiye)
  • Orgachim 120 yıl — Renkleri Kutluyoruz! – Orgachim JSC/Hub Ahead (Bulgaristan)

En İyi Sergi

kazanan:

  • "Neonatolog. First Doctor” sergisi – Fields4e PR (Rusya)

Finalist:

  • “Akıllı Şehir” Sergi Pavyonu – Moskova Bilgi Teknolojileri Departmanı/Pazar Grubu (Rusya)

En İyi Araştırma ve Planlama

kazanan:

  • İnme sorunlarının karmaşık sosyolojik analizi – Rusya Kamuoyu Araştırma Merkezi (VTsIOM) (Rusya)

Finalist:

  • Pandemik Nabız – Tinkoff CoronaIndex analitik projesi – Tinkoff (Rusya)

En İyi Ölçme ve Değerlendirme

kazanan:

  • Rospotrebnadzor, pandemilerin yeni iletişim gerçekliğinde – Tüketici Haklarının Korunması ve İnsan Refahına İlişkin Rusya Federal Gözetim Servisi (Rospotrebnadzor)/PR News (Rusya)

Finalist:

  • Samsung Electronics Rus Company için PR Haberleri - Samsung Electronics Rus Company/ PR Haberleri (Rusya)

ÖZEL ADAYLAR

En Yenilikçi Kampanya

Kazananlar:

  • Koruyucu Oleg – Tinkoff (Rusya)
  • Prima ile anne olmak – P&G (Rusya)

Finalist:

  • L-Charge – L-Charge/Fields4e PR (Rusya)

Yılın Lansmanı

kazanan:

  • Segezha Group'un halka arzı – Segezha Group (Rusya)

Finalistler:

  • Bir Patlama ile Toplu FMCG Markası Lansmanı! – Dzintars/Golin Riga (Letonya)
  • Skolkovo İşletme Okulu Dijital Kampüsü – Moskova Yönetim Okulu SKOLKOVO (Rusya)
  • RusHydro Turistik Markası – RusHydro/Market Group (Rusya)
  • Koruyucu Oleg – Tinkoff (Rusya)
  • Armani / Casa Moscow Residences: Bir Efsanenin Doğuşu – Vos'hod/PR Inc. (Rusya)

En İyi Uluslararası Kampanya

kazanan:

  • Haber Fotoğraf Ödülleri. COVID'in üstesinden gelmek – Rus Bilgi Ajansı TASS (Rusya)

Finalistler:

  • SputnikPro – "Rossiya Segodnya" Medya grubu (Rusya)
  • Küresel Yetenekler Dijital. Sürdürülebilir Sürüm – Artifact (Rusya)

Uluslararası Standartları Karşılayan En İyi Kampanya

kazanan:

  • Aşı kampanyasının iletişim desteği – Nornickel (Rusya)

Finalist:

  • 2020'yi atlayın, geleceğe adım atın – Work in Estonya, Enterprise Estonya/META Advisory (Estonya)

Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşu Tanıtan En İyi Kampanya

kazanan:

  • #DRINKDONTDRIVE. Sorumlu bira tüketimi haftası – Beer Association/PR Inc. (Rusya)

Finalistler:

  • “Üniforma giy / forma gir!” – Letonya Ulusal Silahlı Kuvvetleri/Golin Riga (Letonya)
  • Memory Garden – “Zafer Gönüllüleri”/”United Partners” İletişim Bürosu (Rusya)

Medya Tarafından En İyi Kampanya

kazanan:

  • RIA Haber Telgraf Kanalı. Kendimizi gördüklerimizi anlatıyoruz – "Rossiya Segodnya" Medya grubu (Rusya)

Finalist:

  • Ulaştırma Bakanlığı'nın telgraf kanalı - Moskova Ulaştırma ve Karayolu Altyapı Geliştirme Departmanı (Rusya)

İLETİŞİM SANAYİ KATEGORİLERİNE KATKI

Halkla İlişkiler Sektörünü Tanıtan En İyi Kampanya

kazanan:

  • Old Dogs, New Tricks – öncü bir dijital PR girişimi – Jófogás/ Lounge Group (Macaristan)

Finalist:

  • Mikhailov and Partners ESG-digest – “Mikhailov and Partners” (Rusya)

Professional Association tarafından En İyi Kampanya

kazanan:

  • Gençlerin istihdamı için kampanya “InWork” (“VRbote”) – Moskova Öğrenci ve Öğrenci Toplulukları Derneği (Rusya)

Finalistler:

  • İş Etiği: The Ascent – ​​Rus İş Etiği Ağı (Rusya)
  • OY! – Ermeni Halkla İlişkiler Derneği (Ermenistan)

İletişim İmajını Tanıtan En İyi Kampanya

kazanan:

  • Dove #ShowUs 2020 – Unilever/Initiative (Rusya)

Finalist:

  • KÜÇÜK Acenteler Merkezi – İPUCU/KÜÇÜK Acenteler Merkezi (Rusya)

GENÇ KAMPANYALAR

Yılın öğrencisi

kazanan:

  • Tsvetana Filenko, Rusya Devlet Üniversitesi im. AN Kosygina (Technologies.Design.Art) Vakıfların Evsiz Hayvanlara Yardım Etme Girişimi Rusya)

Finalistler:

  • Daria Zharikova, Moskova Bölgesel Tıp Koleji N5'in tıbbi gönüllüsü (Rusya)
  • Ekaterina Zagumennova, Moskova Devlet Sosyal Üniversitesi, Tüm Rusya Eğitim Kısa Belgesel Film Festivali “Kristal Prizma” (Rusya)
  • Anastasia Mudrevskaya, St Petersburg Üniversitesi (Rusya)
  • Anastasia Konovalova, Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi (Rusya)

Yılın Takımı

kazanan:

  • Gönüllü kolordu “#WeareTogether” (#MyVmeste)- "GOR.COM 35" Gençlik Merkezi Ekibi (Rusya)

Finalistler:

  • Rus öğrenci sosyal kampanyalar festivali “Medya sınıfı” – Moskova Devlet Sanat ve Kültür Üniversitesi (Rusya)
  • Moskova Sağlık Bakanlığı Gençlik Konseyi (Rusya)
  • Kozmonot Müzesi için CosmosMedia – Kozmonot Müzesi/Gençler için İletişim Okulu EYO Üniversitesi (Rusya)

Yılın Öğrencisi

kazanan:

  • Danila Khvatov, "Gymnasium №1", Borisoglebsk (Rusya)

Finalist:

  • Anastasia Iskanyarova, Magnitogorsk City Multidisipliner Lyceum, MSTU im. GI Nosova (Rusya)

En İyi Gençlik Kampanyası

kazanan:

  • #Dijital Emekliler – Devlet Yönetim Üniversitesi (Rusya)

Finalistler:

  • Mezunlar Birliği – Sosyal Hizmetler Merkezi Merhamet Evi (Rusya)
  • Sarapul'daki “Muhteşem Udmurtya haritası” – Sarapul Tarihi Mimari ve Sanat Müzesi-Rezervi (Rusya)
  • Doğru yapın – HSE Üniversitesi (Rusya)
  • Sahte-Sahte Değil: Eleştirel Düşünün! – Ermenistan Gençlik Kulüpleri Federasyonu (Ermenistan)

Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini Teşvik Eden En İyi Gençlik Kampanyası

kazanan:

  • Belediye kampanyası “Plastik Sıfır” – Gençlik Merkezi Ekibi "GOR.COM 35" (Rusya)

Finalistler:

  • m.Gen — genetik test hizmetlerini kişiselleştirmek için dijital bir hizmet – Devlet Yönetim Üniversitesi (Rusya)
  • «Teknolojide Kadın. Kalite güvencesi» – Gençlik topluluğu “PROSTO” (Rusya)
  • Uluslararası Sosyal Reklamcılık Festivali LIME (Rusya)

Bu makaleyi paylaş:

EU Reporter, çok çeşitli bakış açılarını ifade eden çeşitli dış kaynaklardan makaleler yayınlamaktadır. Bu makalelerde alınan pozisyonlar mutlaka EU Reporter'ınkiler değildir.

Trend